درباره ما

ما یک تیم با تجربه و منسجم هستیم

معرفی ستاره هدف

موفقیت همیشه از یک تیم خوب شروع شده است!

تاریخچه ما

ستاره هدف به عنوان بازوی سرمایه گذاری تجارتخانه شیرازی در ایران مشغول به فعالیت است. با توجه به قدمت بیش از ۲۵۰ سال تجارتخانه شیرازی از ابتدای فعالیت این شرکت، همواره سرمایه به همراه دانش و تجربه کارآفرینی و با هدف «خلق الگوهای موفق ایرانی» در اختیار کارآفرینان و کسب‌وکارهای نوپا قرار گرفته است.

سیاست ما سرمایه‌گذاری مشترک با سایر سرمایه‌گذاران خطرپذیر و گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری بر روی ایده های کارآفرینان جوان و کمک به ساخت برندهای ملی و ایجاد تحول در اقتصاد دیجیتال ایران است.

ماموریت و چشم انداز

ایجاد بستری هوشمند و مطمئن برای انجام معاملات و سرمایه گذاری های اشخاص و شرکت ها مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا.

همراهی موثر کارآفرینان را برای خلق ارزشهایی بی همتا در راستای تحقق اهدافش کسب و کارهای نوپا.

انتقال دانش و تجربیات تراز جهانی و پشتیبانی منحصر‌به‌فرد از کارآفرینان در مسیر موفقیت.

 • جرج کلاوسون
  این اندوخته­ های شما نیست که شما را ثروتمند می­ کند، بلکه درآمد حاصل از اندوخته­ هایتان است که شما را ثروتمند می­ کند. میزان دارایی شما ثروت تان نیست، درآمد غیرفعال شما میزان ثروت شما را مشخص می ­کند.
  جرج کلاوسون
 • بودو شِفِر
  برای پول درآوردن بیشتر باید میزان فعالیت خود را افزایش دهید، اما برای ثروتمند شدن باید کارهایی را انجام دهید که تا به حال انجام نداده اید.
  بودو شِفِر
 • دیو رمزی
  سلامتی مالی فقط جمع آوری چیزها نیست. یادگیری این است که با کمتر از درآمدتان زندگی کنید، تا بتوانید ببخشید و برای سرمایه گذاری پس انداز کنید. تا زمانی که اینکار را نکنید نمی توانید برنده شوید.
  دیو رمزی

داستان ما از کجا شروع شد؟

تولد ستاره هدف

ستاره هدف در بهار سال ۱۴۰۰ توسط دکتر سجاد شیرازی مقام با همراهی جمعی از سرمایه‌گذاران داخلی تاسیس شد. در دوران پسابرجام و خلأ شرکت‌های سرمایه گذاری خارجی در ایام بعد از آن به علت وجود تحریم‌های ظالمانه ، سرمایه‌گذاری و انتقال تجربه به کارآفرینان و شرکت‌های نوپای ایرانی دچار مشکلات فراوانی شده بود. دکتر شیرازی با سبقه طولانی کارآفرینی در حوزه سرمایه گذاری و مالی و همچنین تکیه بر سال‌ها تجارب بین المللی تجارتخانه شیرازی و گروه امرتات در سفرهایی که به ایران داشت متوجه پتانسیل عظیم کشور مادری خود و جوانان کارآفرین آن می‌شود. او در عین‌ حال مهم‌ترین حلقه مفقوده را در عدم خودباوری کارآفرینان ایرانی و مبهم بودن تعاریف سرمایه گذاری خطرپذیر می‌بیند. از این رو رسالت خود را در بازسازی فرهنگ سرمایه گذاری در کشور می‌‌یابد تا بتواند ضمن انتقال تجربه شخصی و ایجاد انگیزه، به جذب سرمایه و کمک به رشد کارآفرینان آینده‌دار بپردازد. این کار در راستای آرزوی او یعنی خلق «ساخت الگوهای موفق کارآفرینی بومی» برای جوانان ایران بود.

سیاست های توسعه

ستاره هدف در راستای برنامه های راهبردی تجارتخانه شیرازی با مأموریت “تحقق دنیای دیجیتال” با آرمان توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال در نقش سرمایه‌گذار جسورانه شرکتی (CVC) مشغول به فعالیت است. محورهای اصلی سرمایه‌گذاری ما بر روی کسب و کارهای فعال و مشتاق در زمینه‌های ساختمان و انرژی، خدمات مالی و بانکی، سفر و گردشگری و در نهایت هوش مصنوعی است. رتبه بندی در مراحل میانی و پایانی رشد، قابلیت رشد سریع، در دسترس بودن محصول و برخورداری از سابقهٔ فروش و ارائه محصول در بازر از نکات کلیدی در انتحاب تیم های سرمایه پذیر از سوی ستاره هدف است.

ارزش های ستاره هدف

شفافیت و انتشار اطلاعات

عدالت و برابری

فوریت در عمل

حفظ حقوق مالکانه

تیم ستاره هدف

دکتر سجاد شیرازی مقام

رئیس هیئت مدیره


دکتر وحید محمودی

نایب رئیس هیئت مدیره


اکبر درویشی

عضو هیئت مدیره


مسعود تاجبخش

عضو هیئت مدیره


دکتر سید حسین علوی

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره


سوال دارید؟

تیم مشاوران ما همیشه برای کمک به شما آماده هستند.